Djokovič bojuje proti Berrettinimu a připravuje semifinále Nadala

Jaký Film Vidět?

Tenis - French Open - Roland Garros, Paříž, Francie - 9. června 2021, Srbsko

Srb Novak Djokovič slaví vítězství ve čtvrtfinálovém zápase s Italem Matteem Berrettinim. (REUTERS)

PAŘÍŽ - Vystřelený Novak Djokovič odrazil strhující úder italského Matteo Berrettiniho, který si ve středu připsal vítězství 6-3 6-2 6-7 (5) 7-5 a zorganizoval semifinálovou rozehrávku s obranou šampion Rafa Nadal.

34letý mladík zařval řadu děsivých řevů, když dokončil vítězství, které v jedné fázi vypadalo jako formálnost, ale stále více se plnilo, když Berrettini hodil kuchyňský dřez na Srba, který se stal teprve druhým mužem, který dosáhl 40 Grand Slam semi- finále po Rogeru Federerovi.

Byl to velkolepý závěr zápasu, který sledovalo 5 000 fanoušků až do poloviny čtvrtého setu, kdy pařížský zákaz vycházení COVID-19 znamenal, že dav musel odejít.

V té době vedl Djokovič 3: 2, a když bitva pokračovala, utrpěl ošklivý pád, který se pásl za ruku, ale vycítil svou šanci, když Berrettini sloužil v 5-6.Djokovič triumfuje ve Wimbledonu a zajistil rekordní 20. major Nigérie omráčí tým USA na olympijské výstavě UFC 264: Poirier vyhrál TKO poté, co si McGregor zlomil nohu

Italské deváté semeno zachránilo pár zápasových bodů, druhé s prskajícím forhendovým vítězem, po kterém Djokovič naštvaně zakřičel na svého doprovodu a znechuceně kopl reklamní tabuli.

Práci dokončil potřetí, když se ho zeptal, když Berrettini na konci další vysokooktanové výměny základní sítě vsítil. Djokovič s vypoulenýma očima znovu zařval ke své krabici, zvuk se ozýval kolem prázdného dvora Philippe Chatriera.

Byl to maniový konec a přesně ukázal, jak moc Djokovič chce druhý titul na French Open, když získal svůj první v roce 2016, aby dokončil svou kariéru Slam.

Od té doby byl Nadal na pařížské špíně nepřekonatelný a svůj rekordní součet rozšířil na 13 titulů a počítal, což je poslední příchod loni v říjnu, kdy ve finále porazil Djokoviče.

Djokovič řekl, že rezervace jeho dalšího střetu s Nadalem nebyla na konci jeho mimořádné reakce.

Tento zápas měl všechno: pády, dav, zlomení, řekl novinářům. Bylo to hodně intenzivní. Po celou dobu jsem se cítil pod napětím a promarnil jsem nějaké šance ukončit to ve třech.

Bylo to prostě super, super stresující být neustále pod tlakem ... reakce na konci byla jen já, která osvobodila napětí, které se budovalo po celý zápas.

Špičkový Djokovič dostal v pondělí mocný strach z italského teenagera Lorenza Musettiho, který ztratil první dva sety a poté se parodoval k vítězství.

Proti Berrettinimu to bylo zpočátku mnohem přímočařejší, když v prvním setu prolomil vedení 3: 1.

Berrettini hrál dobře, ale nepodařilo se mu přeměnit bod zlomu na konci 4: 2 a poté byl zápas jednosměrným provozem, protože Djokovič podával klinickou mistrovskou třídu.

Ale Berrettini si po celý třetí set zabořil paty, přestože nedokázal vytvořit bod zlomu.

S prvním davem na nočním zasedání turnaje, který se dostal za 25letého mladíka, Berrettini rozšířil Djokoviče do tajbrejku a poté zvýšil sílu a bombardoval několik es a jedovatých forhendů.

Djokovic měl zápas na své raketě za stavu 5: 4, ale několik neobvyklých chyb dalo Berrettinimu set point, který převedl dalším prudkým forhendem.

Pod napětím vypadal Berrettini stále nebezpečněji, ale drama bylo zastaveno, když fanoušci odešli - jeden vzdorně zůstal na místě, dokud nebyl nucen opustit své místo.

Po 25minutovém zpoždění, kdy hráči opustili kurt, šly hry s podáním, i když to pro Djokoviče, který po špatných nohách letěl lícem dolů do špíny, zdaleka nebylo pohodlné.

Poprášil se a dokončil práci, ale 18násobný grandslamový šampion věděl, že byl v tvrdé bitvě a bude muset najít ještě vyšší úroveň, když v pátek v jejich přesvědčivé kariérní rivalitě v pátek 58. zamkne rohy s Nadalem .