Van Niekerk se konečně kvalifikuje na obhajobu olympijského 400m titulu

Jaký Film Vidět?

Van Niekerk

OBRÁZEK ​​FOTO: Zlatý olympijský medailista z Jižní Afriky na 400 metrů a držitel světového rekordu Wayde van Niekerk se dívá na svou účast na jihoafrických mistrovstvích v německém Germistonu 25. dubna 2019. REUTERS / Siphiwe Sibeko

filipínská lékařská společnost severní Kalifornie

MADRID - Olympijský vítěz na 400 m Wayde van Niekerk opožděně potvrdil, že bude obhájit svůj titul na Tokijských hrách a v sobotu skončil v kvalifikačním čase v Madridu.

Jelikož byl Jihoafričan sužován zraněním od svých hrdinství v Riu před pěti lety, běžel na akci Continental Tour na Estadio Vallehermoso 44,56 a v kvalifikačním čase dokončil 0,34 sekundy, přestože zvítězil před kolumbijským Anthony Jose Zambrano.

Bylo to poprvé, co držitel světového rekordu běžel pod 45 sekundami po dobu čtyř let, ale sotva soutěžil, protože byl zraněn v charitativní dotykové ragby v říjnu 2017

Van Niekerk, který na olympijských hrách v Riu 2016 rozbil světový rekord Michaela Johnsona na 400 metrů, aby získal zlato v 43.03, se minulý měsíc přestěhoval do Spojených států trénovat pod mentorem sprintu Lancem Braumanem, který se soustředil na 200 metrů.Djokovič triumfoval ve Wimbledonu a zajistil rekordní 20. major Nigérie omráčí tým USA na olympijské výstavě Antetokoumpo, Bucks upravil vedení Suns ve finále NBA

Ale nabídka kvalifikovat se na 200 m v Bostonu minulý měsíc ho viděla zastavit před cílovou páskou, což vyvolalo další obavy o jeho kondici.

Van Niekerk však v té době prohlásil, že je to pouze preventivní, a od té doby novinářům řekl, že je rok nadšený a optimistický.